معرفی کتاب برتون به روایت برتون

در بخش معرفی کتاب قصد داریم هفته ای دو الی سه کتاب ، شامل کتاب عمومی و دانشگاهی برای طرفداران کتاب و کتابخوانی معرفی کنیم و نهایت تلاش خود را میکنیم تا کتاب هایی خوب و عالی معرفی و به شما عزیزان ارائه کنیم . برای امروز میخواهیم به معرفی کتاب برتون به روایت برتون ( Burton on Burton ) نوشته مارک سالیزبوری (Mark Salisbury) بپردازیم . با بانک کتاب همراه باشید.

سینما و جادوی برتون

بدون نام تیم برتون برای علاقه مندان به سینما نامی آشنا و شناخته شده است. در کتاب برتون به روایت برتون با مقدمه ای از جانی دپ که از بازیگران اصلی اغلب فیلم های او و در عین حال دوست صمیمی تیم برتون است وارد دنیای این فیلم ساز بزرگ و صاحب سبک (طبق عقیده عده ای فیلم های تیم برتون تاریک و بسیار عجیب غریب است) میشویم . دنیایی که تاریکی و انزوا با چاشنی شوخی های گاها عجیب و بانمک در آن موج میزند . اما چیزی که روابط شوخی و جدی!!! بین کاراکتر های عجیب غریب ( وبعضا دوست داشتنی ) میبینیم در درون مایه مفاهیم بزرگ انسانی است که در دنیای مدرن و شلوغ امروزی به فراموشی سپرده شده و انسان را به پوچی سوق داده ، مفاهیمی چون مرگ (عروس مرده ، فرانکن وینی) ، عشق و خیانت (عروس مرده ، چشمان بزرگ ).......

برتون به روایت برتون

این موارد همچون پوتکی سنگین بر روح خفته مخاطب فرود آمده و او را در بین خنده به شوخی های عجیب وادار به یاد آوری خویشتن میکند. تیم برتون در بین منتقدان اغلب اوقات به عجیب و غریب بودن بیش از اندازه محکوم میشود و همین عجیب و غریب بودن باعث منحصر بفرد بودن دنیای تیم برتون میشود که در صنعت سینما به برتونیسم معروف شد و ردی از آن را در آثار بسیاری از کارگردانان بزرگ سینما از جمله گیلر مو دلتورو میتوان دید.

خرید کتاب برتون به روایت برتون

کتاب برتون به روایت برتون توسط نشرچشمه با ترجمه ابراهیم عامل محرابی از مجموعه کتاب های مطالعات سینمایی این ناشر منتشر شده شما میتوانید با خرید از بانک کتاب ، از سرویس ارسال رایگان کتاب با پیک کتاب  آن بهره مند شوید و بدون هیچ هزینه اضافه و اتلاف وقت خیلی ساده این کتاب را خریده و درب منزل خود دریافت کنید و از مطالعه آن نهایت لذت راببرید.