معرفی کتاب دنیای قشنگ نو 

در بخش معرفی کتاب امروز میخواهیم به معرفی کتاب دنیای قشنگ نو  یکی از تامل بر انگیز ترین آثار آلدوس هاکسلی نویسنده و فیلسوف بزرگ قرن 20 ام میباشد. با بانک کتاب همراه باشید.

دنیای قشنگ و پوچ

در این کتاب آلدوس هاکسلی بطور آشکارا به پیشرفت سرسام آور صنعت و تکنولوژی حمله میکند و دنیایی را به نگارش در می آورد که صنعت و سرمایه داری ابزاری شده برای حکومت و سرمایه دارانی مثل فورد تبدیل به بت هایی برای مردم شده اند. این کتاب داستان انسان است ، انسانی که چیزی از انسان بودن خود به یاد نمی آورد . انسانی که چنان غرق در مادیات شده که مفهوم زندگی را فراموش کرده . دنیایی که انسان بودن معنی ندارد ، انسان ها به تعداد مورد نیاز کپی میشوند تا کار کنند و مصرف کنند و در نهایت بدنشان در کوره ها برای تولید انرژی سوزانده شود و در عمل تبدیل به ماده ای مصرفی میشوند. کودکان از دوران نوزادی شستشوی مغزی داده میشوند یعنی تو چیزی هستی که ما میخواهیم ، چیزی میشوی که ما میخواهیم ، چیزی میبینی که ما میخواهیم و..... این که در راس این ما چه کسی قرار دارد مشخص نیست . عشق و خانواده بی معنی شده ، و روابط آزاد جنسی تبدیل به یک تفریح کاملا عادی و سرگرم کننده حتی بین کودکان شده و در این بین حرف از خانواده و تولید مثل به میان آید ، فرد از جامعه به عنوان یک بیمار روانی ترد میشود. در نهایت زندگی جریان دارد ولی این زندگی کردن زندگی نیست.

کتاب دنیای قشنگ نو

خرید کتاب دنیای قشنگ نو

کتاب دنیای قشنگ نو توسط نشر چشمه و با ترجمه سعید حمیدیان در بازار کتاب موجود میباشد . برای خرید کتاب میتوانید این کتاب را از بانک کتاب بطور رایگان سفارش داده و در کم ترین زمان ممکن و بدون دردسر و اتلاف وقت خیلی ساده درب منزل خود تحویل بگیرید . همچنان لازم به ذکر است که بانک کتاب دارای سرویس ارسال رایگان کتاب میباشد و شما نگرانی ای بابت هزینه پیک کتاب و ارسال آن نخواهید داشت.