بهترین کتاب های کنکور ۹۹ برای درس زبان

یکی دیگر از مهمترین دروس کنکور که در زمره دروس عمومی قرار میگیرد ولی در عین حال میتواند با ضریب بسیار بالایی که دارد میتواند رتبه های بسیاری را بالا و پایین ببرد.از این رو انتخاب بهترین کتاب کمک درسی برای کنکور میتواند تاثیر بسیار زیادی بگذارد.بنابراین ما در این مطلب به معرفی بهترین کتاب های کمک درسی کنکور 99 زبان انگلیسی خواهیم پرداخت.

کتاب جامع زبان انگلیسی کنکور مبتکران 

کتاب جامع زبان انگلیسی مبتکران از محبوب ترین و بهترین منابع کمک آموزشی کنکور است. نویسنده این کتاب دکتر شهاب اناری هستند که خود رتبه اول کنکور بوده اند. در اين كتاب تمامی آنچه براي زبان انگليسی كنكور نياز داريد به صورتی كجا ارائه شده است:

زبان دوازدهم: شامل ۳ درس است كه در هر درس به ترتيب آموزش گرامر، پرسش‌های گرامر با پاسخ تشريحی، آموزش واژگان، پرسش‌های واژگان با پاسخ تشريحي، آموزش تكنيك‌هاي درك مطلب، پرسش‌هاي درك مطلب و كلوزتست با پاسخ تشريحی و آزمون نمونه ارائه شده‌اند.

زبان دهم و يازدهم: درسنامه بسيار كاربردی از گرامر زبان سال‌های دهم و يازدهم به همراه پرسش‌های چهارگزينه‌ای منتخب گرامر و واژگان، جهت مرور عزيزان در بخش دوم كتاب آورده شده است.

درك مطلب: تكنيك‌های برخورد با متون درك مطلب و كلوز به صورت تفكيكی در فصل‌های مختلف كتاب آموزش داده شده و متن‌های تمرينی فراوان داخل فصل‌ها و آزمون‌های نمونه متنوع جهت تمرين داوطلبان گرامی فراهم شده است.

ضميمه: تمامي نكات مهم زبان سال‌های هفتم تا دوازدهم، كليه افعال چندكلمه‌ای، اصطلاحات و هم آيي‌های كتاب‌های در قالب ۵ ضميمه در “Vision” و “Prospect”انتهای كتاب گردآوری شده‌اند.

واژه نامه: واژه نامه جيبی هوشمند كنكور به صورت هديه همراه كتاب اصلی تقديمتان میشود.

کتاب کنکور 99 زبان انگیسی

خرید زبان کنکور شهاب اناری

کتاب زبان انگلیسی کنکور خیلی سبز 

کتاب زبان این انتشارات دو جلد است که شامل پایه و پیش میشود. نویسنده این کتابها رضا کیاسلار است که قبلا در انتشارات شبقره کار میکردند و کتابهای ایشون محبوب هستند. مولف این کتاب با اشاره‌ای مفید و مختصر به گرامر زبان انگلیسی، دانش‌آموزان را با چگونگی ساختار و دستورالعمل‌های زبان انگلیسی آشنا کرده و در مراحل بعد بانکی جامع از سوالات چهارگزینه‌ای را در اختیار آنان قرار داده است.

تنوع سوالات بیان شده در این کتاب، به دانش‌آموزان این امکان را خواهد داد تا اشرافی کامل به سوالاتی همچون درک مطلب،‌ واژگان، گرامر، دستور زبان و… به دست آورند و توانایی پاسخگویی به انواع تست‌های مرتبط را داشته باشند.این کتاب میتواند در کنکور 99 زبان انگلیسی شما بسیار مفید باشد.

مولف در پایان کتاب پاسخنامه‌ای تشریحی و کلیدی را ارائه نموده تا به این ترتیب هیچ مطلبی از قلم نیفتد و دانش‌آموز به تمام مطالب کتاب دسترسی داشته باشد. این کتاب شامل درسنامه (گرامر، واژگان، متن ‌های کلوز و درک مطلب) و تست (در هر درس نیمه‌ی اول تست‌های گرامر را به شکل موضوعی، و نیمه‌ی دوم تست‌ها را به شکل ترکیبی چیده شده) و پاسخ تشریحی کامل و جامع است. مثل گاج همراه با کتاب، یک کتابچه‌ی واژگان هم به شما هدیه داده میشه…

این کتاب از انتشارات شبقره است و نویسنده آن مانند کتب خیلی سبز نظام جدید دکتر کیاسالار است. برای کسانی که در درک مطلب ضعیف هستند این کتاب توصیه میشود. این کتاب شامل ۱۲۰ متن برای تمرین ریدینگ است. به عنوان کتاب جانبی میتونین برای تمرین هفته ای چند تا از متن های این کتاب رو کار کنید تا برای ریدینگ کنکور آماده بشید.

کمک درسی زبان کنکور 99

درک مطلب به زبان ساده:

کتاب «درک متن انگلیسی به زبان ساده» به شرح زیر است:- متن ها  که به سه سطح basic (متون تالیفی مقدماتی برای دست گرمی و عمدتا به هدف راه انداختن دانش آموزان با پایه ی ضعیف تر)، mock (متون تالیفی شبیه ساز در سطح کنکور) و UEE (متون کنکورهای سال های اخیر )تقسیم شده اند و همگی به صورت درجه بندی از ساده به سخت با پاسخ تشریحی کامل آمده اند.

۲- واژه نامه «واژگان پرکاربرد درک مطلب» که حاوی لغات ضروری خارج از کتاب های درسی است با الهام از ۳۰۰۰ واژه پرکاربرد Oxford و Longman تهیه و تدوین شده و به صورت هدیه همراه کتاب تقدیمتان می گردد.

درمجموع نسبت به کتاب قبلی آموزش رو از سطح پایه تری شروع کرده و برای افراد خیلی ضعیف توصیه میشه. هرچند در ادامه متنهای سختم داره و برای دانش آموزان قوی هم مطالب خوبی داره.

کتاب کنکور 99 زبان انگلیسی

خرید زبان جامع خیلی سبز

کتاب میکروطبقه بندی زبان انگلیسی کنکور :

کتاب میکرو طلایی «زبان انگلیسی کامل کنکور» دربردارنده‌ی مباحث این درس برای پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم بوده که به‌صورت پایه به پایه و درس به درس چیدمان شده است. این اثر دربردارنده‌ی بخش‌های مختلفی است که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. در بخش آموزش، گرامر هر درس به زبانی ساده، به‌صورت کامل و درس به درس با مثال و تست‌های فراوان تدریس شده تا داوطلبان بتوانند پس از مطالعه‌ی این بخش به پرسش‌های چهارگزینه‌ای پاسخ دهند. همچنین «نکته‌های طلایی» به دانش‌آموزان کمک خواهد کرد مطالبی فراتر از کتاب اما مرتبط با درس و سؤال‌های کنکور را بیاموزند.

کتاب کمک درسی کنکور 99 زبان انگلیسی

قسمت‌های پیوست (لیست پیشوندها و پسوندها، گرامر در یک نگاه، فعل‌های بی‌قاعده و…) نیز به داوطلبان کمک خواهد کرد تا بتوانند بهتر و راحت‌تر به مطالب مورد نیاز دسترسی پیدا کنند. در بخش بانک تست تألیفی و سراسری انواع تست در دو سطح طراحی شده است. تست‌های «سطح۱» کمی ساده‌تر ولی با هدف کنکور طراحی شده‌اند اما تست‌های «سطح۲» در سطحی فراتر از کتاب درسی است. در بین تست‌های طرح شده تا حد امکان از تست‌های کنکور سال‌های گذشته نیز پرسش‌هایی را خواهید دید.

در بخش درک مطلب آموزش تکنیک‌های خواندن متن برای پاسخ دادن به سؤال‌های درک مطلب به‌صورت کامل بیان شده است. همچنین انواع پرسش‌هایی که باید در بخش درک مطلب با آن‌ها آشنا شوید نیز به‌طور کامل و با مثال توضیح داده شده است.

در کتاب پیش رو تلاش بر آن بوده که تست‌های مربوط به قسمت «Cloze Test» و «Reading Comprehension» تا حد امکان از متن‌های کنکور در سال‌های گذشته و مرتبط با موضوعات کتاب درسی باشد.

شایان‌ ذکر است که مؤلف در این کتاب برای تمامی پرسش‌ها، پاسخ‌نامه‌ی کاملا تشریحی بیان نموده است. در کتابچه‌ی واژگان (که ضمیمه‌ی رایگان میکرو طلایی زبان انگلیسی کامل کنکور است)، آموزش همه‌ی واژگان جدید و مهم کتاب‌های پایه‌های هفتم، هشتم، نهم، دهم، یازدهم و دوازدهم به تفکیک سال و با روش Tick Eight  (کاربردی‌ترین روش آموزش واژگان کنکور) آمده است. تستهای تالیفی آن سطح پایینتری نسبت به مبتکران دارد اما دفترچه واژگان بهتری دارد